Hayatı Zoomla

Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencilerinde Güldeniz Çakır ve Tolga Torlak’ın hayata koydukları ”Hayatı Zoomla” sosyal sorumluluk projesi; ”Temel Fotoğrafçılık Eğitimi” derneğimizin katkılarıyla Uşak Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulunda gerçekleştirildi.

17 Mart 2018 Pazar günü başlayıp iki ay süren Hayatı Zoomla projesi Şehit Mehmet Çetin Anadolu İmam Hatip Ortaokulu ve Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesinde devam etti. Proje kapsamında öğrencilere toplam yedi hafta süren  “Temel Fotoğraf Eğitimi” verildi. Eğitim programı kapsamında teorik derslerin bitiminde uygulama eğitimleri de verilerek teorik bilgilerin pekiştirilmesi sağlandı. Dernek eğitmenlerimiz Ufuk TURPCAN, Barış TOPDEMİR ve Kazım YEŞİLYURT tarafından verilen eğitimler neticesinde, genç öğrencilerinin erken yaşta bir hobi edinmesi, hayata farklı bir pencereden bakmaları, fotoğraf sanatına bakış açılarının değiştirilmeleri ve özgüven kazanmaları amaçlandı.

Proje okullarının katıldığı fotoğraf yarışmasının ardından seçilen fotoğraflardan oluşturulan sergi ile proje son buldu.

https://www.usakguncel.com/gundem/hayati-zoomla-projesi-h3803.html