Ufuk TURPCAN

04 Aralık 1976 tarihinde Manisa Selendi ilçesinde doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Selendi’de tamamladım.  1996 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kooperatifçilik bölümünden, 2009 yılında da Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden  mezun oldum. Halen Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünde öğrenim hayatıma devam etmekteyim. Uşak Belediye Başkanlığında görev yapmaktayım.Fotoğrafla ilgilenmem 2011 yılında Uşak Kent Konseyi bünyesinde bulunan Görsel Sanatlar Çalışma Grubuna katılmamla olmuştur.

İnsan ve emek fotoğrafları çekmekten daha çok keyif alıyorum. İlk fotoğraf sergimi 10 Kasım 2018’de ”İnsan ve Yaşam” temasıyla üç arkadaşımla birlikte 10 Kasım 2018 tarihinde Uşak’ta açtım. Ufsad olarak gerçekleştirmiş olduğumuz ”Köy Okulları Fotoğraf Sanatı ile Buluşuyor” projesi kapsamında karma sergide yer aldım. Ulusal ve uluslararası birçok fotoğraf yarışmasında ödüller aldım . 

Her alanda olduğu gibi  fotoğraf sanatında da örgütlenmenin değerli ve vazgeçilmez olduğu bilinci ile çalışmalarıma; 2013 yılından bu yana Uşak Fotoğraf Sanatçıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmekteyim.